... bylo nebylo

PETR KŮS
Narodil se v Praze (nebo Berouně) v rodině školního inspektora, což ho vedlo i k výběru jeho současného povolání. Děti ho mají ve veliké oblibě a dokonce mu dali přezdívku "Taťka". Někteří jeho žáci nám dokonce prozradili, že to je prezident a kosmonaut (kdopak jim to asi řekl ?). Díky tomu, že byl od mládí veden ke slušnosti a pravdomluvnosti, jsou jeho fámy průhledné, až dětsky naivní. Snažil se nám kupříkladu namluvit, že napsal většinu písní skupin Fámy, Blanket, Quartet a Vabank Unit. Kromě Zlaté rybky, ta je prý od Boba Dylana. Dokonce zatajuje i místo svého trvalého pobytu. Na zkoušky si pronajímá jednu zříceninu u Jičína, kam se každé úterý stěhuje s manželkou a dětmi a myslí si, že mu na to někdo skočí. Jediná pravdivá informace, kterou z něho dostanete, je číslo jeho účtu na které se zasílají honoráře.    
PEPA KUČERA
Tohoto člena získal Petr Kůs do kapely podvodem. Slíbil mu totiž, že mu ukáže svět velkého show businessu a že ho seznámí s Dášou Veškrnovou. Tato "čistá duše" pocházející z malé vesničky v podkrkonoší byla pro tohoto protřelého světáka snadnou kořistí. Ve skupině pak byl nucen učit se haldy textů, které Petr Kůs vydával za své. (Od té doby zná nazpaměť Českou i Slovenskou hymnu). Nicméně se v tomto podivném kolektivu i on naučil pár triků a začal se vydávat za hráče na dobro.Také o sobě tvrdí, že je vyučený chovatel cizokrajných zvířat, ale je divné, že zná jenom dvě zvířata - hovězí a vepřové. O jeho pravém povolání nejlépe vypovídá jeho přezdívka - "hokynář". Jinak je Pepa v celku pravdomluvný, žádné fámy nešíří a vše co o něm ostatní členové říkají je pravda.


MARTIN HANUŠ
Tento člen kapely je opravdový sedmilhář. Pochází z Humenného ale všem tvrdí, že je z Jaroměře (protože se naučil říkat hlásku "Ř" a tak se ji snaží co nejvíce využít, např. ve slově řyba, křáva atd.). Pracuje jako obchodník s nemovitostmi a na vedlejší úvazek se, pro zábavu, věnuje černému řemeslu.V mládí tento fešák platil za lamače dívčích srdcí až do jeho krátké známosti s praktickou lékařkou . Ta mu v brzké době objevila zvýšený cholesterol, tupozrakost, ploché nohy a přechozenou slintavku i s kulhavkou. Od té doby se usadil a vede poklidný život zahrádkáře amatéra. Když nastupoval do kapely Fámy tak tvrdil, že umí hrát na kontrabas ve stoje. Zatím to ale nikdo neviděl a uzavírají se sázky, zda Martin na kontrabas skutečně hrát umí, nebo zda ho vůbec kdy viděl. V kapele je velice užitečný, protože má zlaté hodinky a řidičský průkaz. Jeho fámy jsou velmi rafinované a je dobré si na něj dát pozor.
DUŠAN PAŤAVA
Jistě ho všichni znáte. Se skupinou Fámy již před několika lety vystupoval a tvrdil, že je hráč na kytaru. Bývalý banjista Martin Mikuláš o tom však pochyboval a po několika koncertech ho ze skupiny vyloučil. Dušan se na místě odvolal a případ se vrátil zpět ke krajskému soudu. Ten celou kauzu znovu otevřel loni v květnu, bylo vyslechnuto všech osmdesát devět svědků aby nakonec porota dospěla k závěru, že Martin Mikuláš neměl relevantní informace k výše uvedenému tvrzení, čímž byl Dušan Paťava rehabilitován a uznán kytaristou v plném rozsahu. Kapelník Petr Kůs se zaradoval, a i když rozsudek ještě nenabyl právní moci, vzal Dušana zpět do kapely pod přezdívku Šána. V civilu pracuje tento bývalý juniorský vicemistr světa ve střelbě na pečené krocany ve své továrně na zápalkové polotovary a ve volném čase se věnuje, stejně jako Martin Mikuláš, golfu.  
MÁSLO PETR
Velké nejasnosti jsou ohledně jeho netradičního křestního jména. Ví se pouze to, že se narodil ve vlaku během celní prohlídky na maďarsko slovenské hranici maďarské zpěvačce Árpádině Széchenyiové a českému zemědělci Vladimíru Petrovi. Rodina Petrových se totiž stěhovala natrvalo do České republiky. Árpádina se jen těžko loučila se svými kořeny a nechtěla aby maďarská stopa stěhováním zcela zmizela. Proto zvolila pro novorozeného syna tradiční maďarské jméno Lázslo. Malý Lázslo Petr již od útlého věku vynikal jako všestranně nadaný umělec a již v mateřské školce bavil děti scénkami a písničkami. I když byl v kolektivu velmi oblíben, jediný problém byl s jeho nezvyklým křestním jménem. To se stalo základem všemožných přezdívek a vtípků. Chlapec si z toho však nedělal těžkou hlavu a v osmnácti letech si nechal změnit jméno z Lázslo na Máslo, což mu matka nikdy neodpustila. Na banjo hrál jeho děd i otec a tak se předpokládá že Máslo umí hrát rovněž.

Vytvořte si s Mozello web nebo e-shop.

Rychle, snadno a bez programování.

Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti
google-site-verification: google5bd23e30f76c876b.html